نکات مهم خرید پکیج که باید بدانید

پکیج های دیواری و زمینی از جمله وسایل گرمایشی هستند که این روزها در خانه و فضاهای مختلف زندگی از آن ها استفاده می شود. پکیج ها دارای انواع مختلفی می باشند و در برندهای متفاوتی تولید می شوند؛ در بهترین حالت خوب است هنگام خرید پکیج به نکات مهمی توجه داشته باشید تا بتوانید انتخاب خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. با ما در ادامه مطلب همراه شوید.

متراژ فضا را حتما در نظر بگیرید

اولین نکته ای که در خرید پکیج دیواری و زمینی باید به آن توجه کنید، ابعاد و متراژ فضاست. بنابراین لازم است تا در ابتدا، از متراژ ساختمان به طور دقیق اطلاع یابید چرا که برای هر ساختمان با هر متراژی، پکیجی با توان متفاوتی لازم است. مثلا یک ساختمان با زیر بنای ۱۵۰ متر مربع، نیازمند پکیجی با توان ۲۶ کیلووات می باشد و هرچه متراژ ساختمان بالاتر می رود، می بایست به سراغ پکیج های با توان بالاتر بروید.

همچنین لازم است طبقات بالا و حتی میزان ارتفاع ساختمان از سطح دریا را در نظر بگیرید. همان طور که می دانید چگالی هوای هر منطقه جغرافیایی با دیگری متفاوت است. هرچه ارتفاع از سطح دریا بیشتر و چگالی هوا کمتر باشد، گرمایش بیشتری مورد نیاز است.

نوع دودکش خانه چیست؟

یکی دیگر از نکات مهم خرید پکیج که باید مد نظر قرار دهید، دودکش دستگاه می باشد. طول دودکش ها و نوع نصب آن ها در ساختمان ها می تواند در انتخاب و خرید نوع پکیج مورد نیاز بسیار تاثیرگذار باشد. مثلا اگر طول افقی لوله دودکش کمتر از 30 سانتی‌متر باشد، پکیج بدون فن، انتخاب مناسب تری نسبت به سایرین خواهد بود. ولی اخیراً بطور کلی تمامی پکیج ها دارای سیستم فن دودکش هستند تا مشکل و خطرات جانبی ایجاد نگردد.

میزان آب گرم مصرفی ساختمان را تعیین کنید

برای خرید پکیج دیواری و زمینی باید به میزان آب گرم مصرفی مورد نیاز ساختمان نیز توجه فرمایید. به عنوان مثال اگر میزان آب گرم مصرفی خانه شما بالاست (خصوصا در ویلاها و یا واحدهایی که دارای چند حمام می باشند)، پکیج های بدون مخزن به کارتان نخواهد آمد، و لزوما باید از پکیج های زمینی دارای مخزن ذخیره آبگرم استفاده نمایید.

به چه میزان ظرفیت حرارتی نیاز دارید؟

اگر نیاز شما به ظرفیت حرارتی بالاست، می بایست به سراغ پکیج های مخزن داری که دوام زیادی دارند و نسبت به موتورخانه های رایج گاز کمتری مصرف می کنند، بروید. به همین دلیل است که توجه به میزان ظرفیت حرارتی مورد نیاز، از دیگر نکات مهم خرید پکیج دیواری و زمینی محسوب می شود، چرا که برخی از پکیج ها، نمی توانند نیازهای شما را به طور کامل مرتفع سازند.

پکیج هایی با خطای نمایی

برخی از پکیج ها به سیستم های عیب یاب اتوماتیک با کد مجهز هستند و می توانند در سریع ترین زمان ممکن عیب سیستم گرمایشی را تشخیص دهند. این پکیج ها کد خطا را روی مانیتور پکیج نشان می دهند که در این صورت کاربر می تواند به محض رویت کد، به دفترچه راهنما مراجعه کرده و متوجه عیب موجود در سیستم شود. اگر می خواهید به سرعت عیب پکیج را تشخیص دهید، پکیج هایی با خطای نمایی را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *